serwery dedykowane

Co odróżnia serwer dedykowany od wirtualnych?

Stawiając firmowe bazy danych nie możemy pozwolić sobie na półśrodki, które sprawią, że w kluczowych momentach dostęp do zgromadzonych przez nas informacji będzie ograniczony, na przykład przez zbyt małe zasoby serwera albo sytuację, gdy inni jego użytkownicy będą intensywnie z niego korzystać. Istnieje rozwiązanie tego problemu!

Serwer dedykowany to gwarancja najwyższej wydajności

serwery dedykowaneRozwiązaniem tym jest bezsprzecznie serwer dedykowany, czyli taki, z którego korzystamy tylko my. Jest to urządzenie, które fizycznie znajduje is w stacji serwerowej, zajmującej się obsługą takich urządzeń. Można tam spotkać nie tylko profesjonalnych administratorów, ale też znaleźć agregaty prądotwórcze wpięte do sieci, co gwarantuje wysoki poziom ochrony przed niespodziewaną utratą danych. Na takim serwerze będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca i zasobów, aby utworzyć efektywnie kilka kopii zapasowych, które przydadzą się w przypadku ataku hakerskiego konkurencji albo w wyniku błędów systemu, które tez mogą się przytrafić. Posiadanie własnego serwera dedykowanego pozwoli nam dostosować jego konfigurację od naszych potrzeb, aby współpracował on z naszymi aplikacjami, na przykład do ewidencjonowania towarów w różnych punktach sprzedaży oraz magazynach. Jeżeli interesują nas serwery dedykowane to warto zapoznać się z ofertami firm, które je oferują.

W najbogatszej wersji otrzymamy dostęp wyłączny do maszyny, a także szereg usprawnień, takich jak regularne kopie zapasowe na innych maszynach. Nie bez znaczenia pozostaną też dostępne skrypty oraz możliwe do wykorzystania dodatkowe wtyczki, takie jak panele administracyjne znacznie ułatwiające zarządzanie. Wiersze poleceń powoli odchodzą do lamusa, uznawane za niezbyt praktyczne i stosowane tylko w krytycznych sytuacjach.